Maden Deresi

Maden Deresi

Sakarya Sen Otel konuklarının dikkatini çekecek doğa harikası Maden Deresi, Sakarya il merkezine yaklaşık 70 km mesafede bulunan Kocaali ile Karasu arasındaki bölgede bulunuyor. Geçmişte Fransızlar tarafından yapılan madencilik faaliyetleri sonrasında ismine Maden Deresi denen bölgede hoşça vakit geçirebilecek doğa ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz.

Özellikle hafta sonları bölgeye piknik için gelen insanlar nedeniyle oldukça kalabalık olan Maden Deresi içerisinde en çok ilgi gören nokta ise muhteşem şelalesi. Bölge içerisinde çeşitli dinlenme tesisleri, piknik alanları, alabalık restaurant bulunuyor.

Daha çok piknik yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen Maden Deresinde siz kıymetli Sen Otel konuklarının da keyifli vakit geçireceğinizi düşünüyoruz. Ayrıca keşif yapmayı sevenler için bölgede bulunan mağaralara göz gezdirmekte mümkün.

Madencilik tarihini de henüz kaybetmemiş olan bölgede şelale arkasında kesme taş ile örülen bir tarihi set bulunuyor. Sakarya Sen Otel misafirlerine şelalenin arka fonunda bulunan bu görüntüde tarihi bir his uyandırarak görsel bir şölen ile unutulmaz anlar yaşatıyor.

Sen Otel'den Maden Deresi'ne ulaşabilmeniz için " Maden Deresi İçin Yol Haritası " sizlere yardımcı olacaktır.

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.
Merhaba. Bize haritadan kolayca ulaşabilirsiniz.